Haber

Aldatıldığını Düşünerek Kocasının Penisini Isırarak Aldatan Kadına 7 Bin 500 TL Para Cezası!

Kenya’nın Kisii kentinde Grace Oyaro adlı genç bir kadın, kocasının kendisini aldattığından şüphelenerek kocası Eliud Kepha Onuko’nun cinsel organını ısırdı. Oyaro, 50.000 Kenya şilini (yaklaşık 7.500 TL) karşılığında serbest bırakıldı. Detaylar içeriğimizde…?

Kaynak:https://www.dailystar.co.uk/news/weir…

Geçtiğimiz günlerde Kenya’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Grace Oyaro isimli genç bir kadın, kocasının kendisini aldattığından şüphelenerek kocası Eliud Kepha Onuko’nun cinsel organını kesti.

İddiaya göre kocasını cinsel organından bıçaklayan ve ardından penisini ısırarak koparmaya çalışan kadın tutuklandı.

Kurban Eliud Kepha Onuko, karısı Grace Oyaro’nun kendisini başka bir kadınla aldattığını düşündüğünü söyledi.

Not: Görsel temsilidir.

Kenya’nın Kisii kentinde meydana gelen olayla ilgili konuşan savcı, genç kadının kocasını bıçaklayarak ve cinsel organını ısırarak ‘ceza kanununu ihlal ederek ağır hasara neden olduğunu’ söyledi.

Oyar, Baş Yargıç Caroline Ocharo’nun huzuruna çıktı ve kendisine yöneltilen tüm suçlamaları reddetti.

Onuko’yu temsil eden avukat Frank Maswari, Oyaro’nun müvekkiline tekrar saldırmaya devam etme olasılığı olduğu için kefaletle serbest bırakılmaması gerektiğini söyledi.

“Senet şartlarına karşıyım ama bu davanın niteliğine göre herkesin kefalet hakkı var. Müvekkilim hastaneden taburcu olursa sanıkla aynı evde kalacak ve güvende olacağına dair hiçbir garanti verilmeyecektir” dedi.

Ancak 35 yaşındaki Oyaro, 50 bin Kenya şilini (yaklaşık 7 bin 500 TL) karşılığında serbest bırakıldı.

Kenya’da yerel bir gazete olan The Star’dan Daily Star’ın haberine göre; Savcı Hilary Kaino, ikilinin aile içi bağlantıda olması nedeniyle birbirlerine temas etmemeleri şartıyla bağ kurallarını kabul ettiğini açıkladı.

“Sanık eşini görmek istediğinde polis dava bitene kadar ona eşlik edecek.”

38 yaşındaki Onuko, tedavi için Kisii Eğitim ve Sevk Hastanesine götürüldü ve burada büyük bir ameliyat geçirdi.

Oyaro ise henüz açıklanmayan bir rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü Kisii’deki özel bir hastaneden taburcu edildikten sonra Nyanchwa karakolunda polis ekipleri tarafından tutuklandı.

Ne söyleyebiliriz? Haydi yorumlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu