Ekonomi

Altın yatırımcısı kızdırdı! İşte son durum

ABD’den gelen kritik verilerin rehberliğinde altın haftaya düşüşle başladı. ABD, güçlü tarım dışı istihdam verileri altında dengeleri değiştirdi.

Altın fiyatlarındaki hızlı yükselişin ardından ABD verileri ile düzeltici faaliyet gerçekleşti. ABD’de açıklanan güçlü tarım dışı istihdam verilerinin ardından ons başına 2000 doların manevi bitişinin altına düşüş görüldü.

Fed’in faiz oranlarını artırmasının önünü açan ABD tarım dışı istihdam verilerinin ardından analistler, 1956 dolara kadar bir gerilemenin olabileceğini belirtti.

Ons altın güne 1998 dolarından başladı. Gün içinde en düşük seviye 1989 dolar, en yüksek seviye ise 2006 dolar oldu. Şu anda altının onsu 1991 dolarından işlem görüyor.

GRAM ALTIN ​​DE

Gram Altın fiyatları da düşüş trendine girdi. Gram altın güne 1241 liradan başladı. Gün içinde en düşük 1230 lirayı, en yüksek 1243 lirayı gördü. Şu anda gram altın 1232 liradan işlem görüyor.

AVRUPA KAPANDI, HACİM DÜŞEBİLİR

Avrupa’da bazı pazarlar Paskalya tatili nedeniyle kapalı olacak. Bu nedenle ons altındaki işlem hacminin zayıf seyrini sürdürmesi bekleniyor.

marmaraereglisi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu